Webmaster  Forumu

Geri git   Webmaster Forumu > Webmaster Teknoloji > Cep Telefonları

Cep Telefonları Cep Telefonları öneriler sorunlar sorular

Seçenekler Stil
Alt 05-03-2012, 02:13 PM   #1
bilisimbaskan
Webmaster

Tecrübe Puanı: 0
bilisimbaskan is on a distinguished road
Standart İphone 4S Bataryası Zor Buldum

Geçtiğimiz günlerde bulunduğum semtte cep telefonu bayilerinden bulamadığım bir batarya oldu. İphone 4S bataryası fakat tahtakale ve doğubank benzeri yerlerde bu belirttiğim batarya yaygın olarak bulunmakta ve ölçekleride mevcut. Benimkisi 1200 mah batarya piyasada genelde 800 ve 1000 mah olanı mevcut yani sizin anlayacağınız 1200 mah bulmakta zor.

Hazır mah derecelerini konuşmuşken size açıklamada bulunayım. 800 mah 2 yada 3 gün dayanıklı bir bataryadır. 1000 mah ise 3 yada 4 günlüktür. 1200 mah bataryanın dayanma gün süresi ise 5 yada daha fazla gün sürer. Tabi bu mah gücü dışında telefonu kullanım sıklığınada bağlıdır. Birde bataryalar zamanla özelliklerini yitirirler. Benim bataryam 1200 mah ama 800 mah kadar bile dayanmıyordu. Özelliği yitirmişti. Bende tahtakale yada doğubankta satıldığını düşündüğüm bu bataryayı İnternet üzerinden satın alabileceğim bir İnternetten alışveriş sitesi aradım fakat bulduklarımda aradığım özellikteki bataryayı bulamadım.

Fakat aklıma google doğubank ve tahtakale yazıp bakmak geldi. Şansıma tahtakale yazdım ve ilk sırada çıka internet sitesinde girdim birde ne göreyim şarj aleti ve pil kategorisi var buraya girdiğimde aradığım pil tam karşıma geldi hemde istediğim özelliklerde. Ayrıca batarya diye aratacağıma pil diye aratsam belki daha çabuk bulabilirdim. Fakat doğru anahtar kelime seçip arama yapmazsanız. Benim gibi uzun soluklu bir macera yaşarsınız.

Gördüğünüz gibi size anlattığım olay aslında çok basit ve hemen çözülecek birşey değil. Başka bir olayda görüşmek üzere saygılarımla.

Ayrıca aldığım bataryadan örnek resim aşağıdaki gibidir.

bilisimbaskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil